Szynoprzewody – czym tak właściwie są?

Szynoprzewody stają się coraz popularniejsze. Ich właściwości są doceniane szczególnie w dużych obiektach, takich jak fabryki czy centra handlowe. Ich ogromnym plusem jest elastyczność i możliwość niemal dowolnej rozbudowy. Dodatkową zaletą jest ładny wygląd, dzięki czemu można je stosować nawet jako swego rodzaju urozmaicenie wnętrza.

Wiele możliwości

Osoby, które pracują w branży budowlanej doceniają proste i skuteczne rozwiązania, dlatego też z chęcią wykorzystują szynoprzewody. Dzięki temu, że są one niezwykle solidne i łatwe w montażu można je zastosować niemal w każdej konfiguracji. Ma to ogromne znaczenie szczególnie w przypadku hal wielopowierzchniowych, gdzie czas wykonywanych prac i siła w nie wkładana mają ogromne znaczenie. Warto także zauważyć, że ich designerski wygląd zachęca do montowania ich w popularnych sieciach handlowych. Fachowcy doceniają również ich bezawaryjność.

Najważniejsze informacje

Pod względem technicznym warto wiedzieć, że szynoprzewody są dostosowane do urządzeń trójfazowych. Oczywiście sprawdzą się także do tych jednofazowych. To wszystko sprawia, że będą one odpowiednie do zasilania kilku urządzeń na pojedynczej linii. Co więcej w porównaniu do tradycyjnych metod rozbudowania systemu szynoprzewody nie zajmują zbyt dużo miejsca. Podczas zakupu dobrze jest skorzystać ze sprawdzonych sklepów. Szynoprzewody od Schneider Electric możemy zastosować do dystrybucji różnych rodzajów mocy. Najmniejszy będzie idealny przy prądzie 160 A, zaś największy aż 5000 A. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ można dostosować je do naszych potrzeb i ilości urządzeń, które chcemy zasilić. Przed zakupem warto skonsultować się ze specjalistą, by dobrać odpowiednie szynoprzewody. Aby to ustalić, konieczna będzie informacja o rozmieszczeniu oraz ilości odbiorników przyłączonych do systemu.

Szynoprzewody dzięki swojej elastyczności i trwałości z pewnością nadal będą często wykorzystywane. Ich wygląd sprawia, że są chętnie montowane nawet w restauracjach, sklepach czy pomieszczeniach biurowych.