Taurus rozszerza ofertę o boxy dachowe Adventure

Polska firma Taurus wprowadziła na rynek nowe boxy dachowe z serii Adventure. Dostępne w kilku wersjach kolorystycznych bagażniki wyróżniają się m.in. pogrubioną pokrywą, co ma dodatkowo zwiększyć poziom bezpieczeństwa przewozu, oraz specjalnym uchwytem do mocowania na ścianie, który ułatwia przechowywanie boxa.

Jak wyjaśnia Taurus, czyli firma znana m.in. z produkcji i dystrybucji boxów dachowych oraz uchwytów do samochodowego przewozu sprzętu specjalistycznego, linia Taurus Adventure powstała głównie z myślą o osobach ceniących jakość i wysoki poziom bezpieczeństwa.

Boxy Adventure stanowią uzupełnienie naszej oferty w tej kategorii, dotychczas obejmującej m.in. serie Taurus Easy, Altro oraz Xtreme. Na ich tle Adventure to produkt z nieco wyższej półki, przy czym – co szczególnie warte podkreślenia – także w tym przypadku atutem pozostaje korzystna relacja jakości do ceny. Dlatego liczymy na to, że również Adventure spotka się z pozytywnym przyjęciem konsumentów” – mówi Robert Senczek, manager generalny w firmie Taurus.

Nowy box, który stworzony został z tworzywa ABS, wyróżnia się m.in. grubością pokrywy zewnętrznej – wynosi ona 6 mm, podczas gdy standardem na rynku jest 5 mm. Jak tłumaczy Taurus, głównym celem takiego zabiegu było zwiększenie wytrzymałości oraz sztywności pokrywy, a co za tym idzie także bezpieczeństwa.

Adventure wyposażono też w specjalny uchwyt, dzięki któremu box można zawiesić np. na ścianie w garażu. Takie rozwiązanie ma – jak zapewnia producent – ułatwić przechowywanie i pomóc w zaoszczędzeniu miejsca.

Taurus Adventure pozwala na przewóz ładunku o wadze do 75 kg, a jego pojemność to 340 l. Sam box waży 21 kg i można go otwierać z obu stron. Prosty montaż umożliwia natomiast innowacyjny system SimpleFix.

Boxy dachowe Taurus Adventure posiadają m.in. certyfikaty TÜV – GS/NORD oraz ISO. Sprzęt podlega pięcioletniej gwarancji. Ceny detaliczne kształtują się – w zależności od wariantu kolorystycznego – na poziomie 1199-1299 zł.

Dane techniczne:

nazwa: Taurus Adventure
waga: 21 kg
wysokość: 42 cm
szerokość: 67 cm
długość: 190 cm
pojemność: 340 l
ładowność: 75 kg
montaż: system SimpleFix
obustronne otwieranie: tak
taśmy montażowe: tak
adapter do belek aluminiowych: tak
centralny zamek: tak
kolor: czarny/srebrny/biały
gwarancja: 5 lat

www.taurus.info.pl

Related Articles