Thales zaprezentował mobilne rozwiązanie dla administracji publicznej

Firma Thales zaprezentowała nowe rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo podczas prowadzenia rozmów oraz przesyłania wiadomości tekstowych za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Usługa dedykowana jest administracji publicznej. Oferta ujrzała światło dzienne podczas międzynarodowego spotkania dotyczącego technologii mobilnych i cyfrowych ROOMn, które odbyło się na początku kwietnia w Deauville we Francji.

Usługa oparta jest na środowisku Teopad, czyli innowacyjnym rozwiązaniu w zakresie bezpieczeństwa urządzeń mobilnych, posiadającym certyfikat francuskiej Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Systemów Informatycznych (ANSSI). Nowa propozycja firmy Thales rozwiązuje kwestię bezpiecznej komunikacji głosowej i tekstowej za pomocą telefonii komórkowej wśród przedstawicieli administracji publicznej.

Rozwiązanie proponowane przez firmę Thales skutecznie stawia czoła wyzwaniom w zakresie bezpieczeństwa, związanym z wykorzystywaniem urządzeń mobilnych w administracji publicznej, gdzie wymagany jest wysoki poziom ochrony wrażliwych informacji. Dzięki nowej usłudze, jednostki i służby administracji publicznej mogą komunikować się ze sobą w prosty i w pełni bezpieczny sposób, używając unikalnego planu numeracji, co pozwala łatwiej zarządzać złożoną siecią kontaktów.

Użytkownicy będą również mogli korzystać z opcji zabezpieczonych połączeń z eksploatowanym systemem poczty elektronicznej, co pozwoli ochronić wrażliwe dane na etapie ich przetwarzania, przechowywania i przesyłania.

Na terenie Francji za utrzymanie i zarządzanie usługą będzie odpowiadać firma Thales, w celu zapewnienia użytkownikom łatwego dostępu. Usługa będzie tam dostępna na zasadzie abonamentu.

Przedstawione rozwiązanie jest efektem synergii specjalistycznego know-how oraz wieloletniego doświadczenia firmy Thales w zakresie bezpieczeństwa systemów komunikacyjnych. Umacnia pozycję Thales jako lidera w obszarze cyberbezpieczeństwa.

In : Tech

Related Articles