Toyota Bank utrzymuje atrakcyjne oprocentowanie Planu Depozytowego na 80 dni

Pomimo obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej, Toyota Bank utrzymuje atrakcyjne oprocentowanie Planu Depozytowego na 80 dni. Obecnie bank gwarantuje swoim klientom aż 3,50% odsetek w skali roku. Każdy klient  może założyć aż 7 depozytów na łączną kwotę 49 000 złotych, co zapewnia mu możliwość dopasowania poziomu lokaty do swoich potrzeb, a co za tym idzie pełną elastyczność zarządzania finansami.
Ostatnia decyzja Rady Polityki Pieniężnej dotycząca obniżenia stóp procentowych, przełożyła się na realnie mniejsze zyski klientów korzystających z produktów oszczędnościowych banków. Wiele instytucji finansowych, drastycznie obniżyło oprocentowanie swoich produktów, a oferowane parametry depozytów, nie są już tak korzystne jak dawniej.
– Obecnie, średnie oprocentowanie standardowych lokat 2-3 miesięcznych, oscyluje na poziomie 1,2% – 2%. W większości przypadków, kwota którą można zdeponować, ograniczana jest przez banki zazwyczaj do ok. 10 000 zł. W takiej sytuacji, klienci nie będą mogli liczyć na pokaźne oszczędności z tytułu alokacji swojego kapitału – mówi Ireneusz Wojciechowski, członek zarządu Toyota Bank Polska.
Po decyzji Rady Polityki Pieniężnej, Toyota Bank nadal utrzymuje atrakcyjne oprocentowanie swojej najnowszej lokaty – Plan Depozytowy na 80 dni. Obecnie, bank gwarantuje swoim klientom aż 3,50% odsetek w skali roku. Jeden klient może otworzyć aż 7 lokat na kwoty od 3 000 zł do 7 000 zł, co daje łączną kwotę 49 000 złotych. Kapitalizacja odsetek przyznawana jest zaraz na koniec okresu jej trwania. Elastyczna konstrukcja oraz możliwości produktowe, zapewniają łatwe dopasowanie parametrów depozytu pod indywidualne potrzeby każdego klienta. Jednocześnie, ryzyko alokacji środków może być zdywersyfikowane na kilku lokatach, co w przypadku wyższych kwot, znacząco przekłada się na efektywniejsze zarządzanie oszczędnościami.
80-dniową lokatę, można odnowić zarówno z kapitałem i odsetkami łącznie, jak również z samym kapitałem, a odsetki pozostawić wówczas na koncie bankowym. Jedynym warunkiem który należy spełnić, aby założyć depozyt, jest posiadanie bądź założenie konta w Toyota Bank. Po jego uruchomieniu, lokatę można utworzyć samodzielnie za pomocą systemu bankowości elektronicznej.
Na koniec lutego 2015 r. poziom inflacji wyniósł -1,6%. Prognoza dotycząca tego wskaźnika na rok 2015, oscyluje w przedziale od -1,00% do 0%. W 2016 roku eksperci Toyota Bank przewidują natomiast, iż będzie ona wynosić od -0,1% do +1,8%. Taka sytuacja makroekonomiczna, pozwala na nominalnie większą siłę nabywczą z tytułu oszczędności wynikających z korzystania z depozytów w Toyota Bank.
– Biorąc pod uwagę,  że ostanie cięcie stóp procentowych było najprawdopodobniej ostatnim w tym cyklu, sytuacja będzie się stabilizować. Oprocentowanie w ciągu najbliższych dwóch tygodni w bankach zostanie dostosowane do stóp rynkowych, czyli osiągnie poziom 1 proc. dla jednego miesiąca oraz do ok. 2,5 proc. dla 12-miesięcznych standardowych ofert depozytowych. Oczywiście na rynku pojawiają się promocje sięgające nawet 3-4 proc., ale w większości produkty te są mocno ograniczone wysokością kwoty depozytu lub też promocja obowiązywać będzie jedynie dla tzw. „nowych środków” – dodaje Ireneusz Wojciechowski.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie: http://www.toyotabank.pl/

 

Informacja o banku:
Toyota Bank Polska S.A. prowadzi działalność na krajowym rynku od 2001 roku. W 2002 bank uruchomił także działalność leasingową w spółce Toyota Leasing Polska Sp. z o.o. Oferta banku skupia się głównie wokół finansowania zakupu samochodów Toyota. Usługi banku skierowane są zarówno do Klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. W 2007 roku bank uruchomił platformę bankowości elektronicznej. Oferta banku została rozszerzona o konta osobiste i oszczędnościowe, lokaty, pożyczki i karty płatnicze, a także systemy obsługi poprzez Internet, telefon i SMS.