Ubezpieczenia mieszkaniowe i fachowcy gratis

Od jakiegoś czasu ceny mieszkań nie są już tak wysokie, jak były niegdyś, a banki coraz chętniej rozpatrują nasze wnioski o kredyt hipoteczny. Stąd także naturalny wzrost zainteresowania produktami ubezpieczeniowymi, jakimi możemy objąć nasze nowe lokum.

Kupujesz mieszkanie – koniecznie je ubezpiecz

Nie można pozostawić mieszkania bez ubezpieczenia, bo to grozi poważnymi konsekwencjami, jeżeli zdarzy się wypadek – możemy wszystko stracić, albo być dłużnym wiele pieniędzy. Wypadków losowych nie można przewidzieć, ale można być przezornym zawczasu i zadbać i własne bezpieczeństwo.

Wybierz pakiet ubezpieczenia dla siebie

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe posiada własne produkty i opcje, wchodzące w skład ubezpieczenia mieszkania lub domu. Decydując się na polisę powinniśmy dobrać je pod własne potrzeby, a nie kupować wszystkiego co się da.

Dom w budowie

Wielu właścicielom przydaje się opcja ubezpieczenia nieruchomości jeszcze w trakcie budowy. Często zdarzają się włamania i kradzieże drogich materiałów budowlanych, ale to oczywiście nie wszystko. Mogą się przytrafić akty wandalizmu, zdarza się, że na budowach nocują bezdomni lub narkomani, którzy potrafią w środku domu rozpalić ognisko itd. Dzięki polisie będziemy mieli jeden kłopot i zmartwienie z głowy. Poza tym ochroni nas przed wydatkami, na które nie byliśmy przygotowani.

Co obejmują najczęściej ubezpieczenia mieszkaniowe

Przede wszystkim ubezpieczenia gwarantują ochronę mienia ruchomego i nieruchomego, Co to znaczy?

Mienie ruchome – czyli meble, dywany, sprzęt RTV i AGD, fotograficzny, komputerowy, audio, obrazy,  inne dzieła sztuki, a także odzież i obuwie.
Mienie nieruchome – czyli parkiety, glazury, wanny, umywalki, WC, rynny, szafki – wszystko, co wymaga demontażu.
Ubezpieczenia mieszkaniowe chronią ów rzeczy zarówno przed włamaniem z kradzieżą, jak również przed skutkami nieszczęśliwych wypadków losowych.

Ubezpiecz też dodatkowe pomieszczenia

Poza mieszkaniem / domem mamy także możliwość ubezpieczenia dodatkowych pomieszczeń, które wchodzą niejako w skład naszego lokum. Są to na przykład: piwnice, garaże, komórki lokatorskie, strychy itp. Pamiętajmy, że jeśli nie posiadamy takiego rozszerzenia polisy, a zdarzy się zniszczenie lub wypadek właśnie tam, towarzystwo ubezpieczeniowe nie wypłaci nam odszkodowania. Dlatego, jeśli posiadamy takie pomieszczenie, warto pamiętać o jego ochronie.

Fachowcy w cenie

To jedna z cieszących się dużą popularnością opcji dodatkowych. Otóż można wykupić domowy Assistance, w ramach którego otrzymujemy pomoc wykwalifikowanych pracowników w cenie i na zawołanie. Bardzo często zdarza się, że potrzebujemy fachowej pomocy. W takim przypadku nie będziemy się musieli o nic martwić, wystarczy jeden telefon, a odpowiedni fachowiec (gazownik, elektryk, ślusarz, hydraulik itd.) zjawi się w umówionym terminie. Oferta Assistance jest bardzo pomocna w razie wypadku, bowiem zapewnia transport zarówno całej rodziny, jak i sprzętów w bezpieczne miejsce, zapewnienie ochrony naszym rzeczom, a nam hotel do czasu aż będzie możliwość powrotu do domu.

Related Articles