Ubezpieczenia na życie. Wady i zalety

Ubezpieczenia mają za zadanie pomóc nam wtedy, gdy pojawiają się jakieś nieprzewidziane i nagłe sytuacje. Dzięki nim minimalizujemy nasze koszty, które mogą pojawić się wskutek wykonywanej pracy, wyjazdu czy też po prostu – codziennego życia. Wśród popularnych, nieobowiązkowych ubezpieczeń oferowanych przez praktycznie każde towarzystwo znajdują się ubezpieczenia na życie. Jakie są ich główne wady i zalety?

Na rynku ubezpieczeń istnieje bardzo dużo różnych polis na życie. Są one dostępne dla poszczególnych osób, ale również dla całych rodzin. Możemy zawrzeć je zarówno jako terminowe – wtedy chronią nas przez określony czas, najczęściej tak długo, jak płacimy składki, możemy też wybrać ubezpieczenia bezterminowe, które są generalnie dożywotnie. Możemy też znaleźć polisy mieszane, które oprócz ochrony ubezpieczeniowej spełniają też rolę oszczędnościową, na przykład ubezpieczenia z funduszem inwestycyjnym.

Dobra polisa na życie – kiedy pomoże?

Polisy różnią się pomiędzy sobą również zakresem ochrony oraz kwotami, jakie możemy z nich uzyskać. Oczywiście, dochodzi także kwestia obsługi klienta – ważna jest nie tylko w momencie podpisywania umowy, ale również wtedy, gdy przydarzy się sytuacja pozwalająca na skorzystanie z ubezpieczenia. Niestety, internet pełen jest historii osób, które stoczyły nierówną walkę z towarzystwami ubezpieczeniowy o należne im pieniądze. W większości przypadków otrzymamy jednak należne nam odszkodowanie bez problemu.

Ochrona polisy na życie obejmuje przede wszystkim takie sytuacje jak wypadek ubezpieczeniowy oraz śmierć. Również pojawia się szereg wyłączeń odpowiedzialności, gdy towarzystwo może odmówić przyznania odszkodowania. To przykładowo samobójstwo ubezpieczonego, dobrowolny udział ubezpieczonego w aktach przemocy, uprawianie sportów wyczynowych, zatrucie alkoholem czy narkotykami, prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem środków odurzających. Warto więc zajrzeć do umowy przed jej sygnowaniem.

Gdy szukasz dobrej polisy na życie, zajrzyj na stronę Viennalife.pl. To tutaj czeka na ciebie i twoich bliskich szeroka gama z atrakcyjną składką już od 1,6 złotego dziennie. Z Viennalife.pl możesz czuć się bezpiecznie!

Related Articles