Uchodźcy – temat nr 1 na okładkach dzienników

Pierwsze strony dzienników ogólnopolskich w ubiegłym tygodniu zdominował temat masowej migracji mieszkańców Syrii do Europy. Uwagę mediów przyciągały również wybory parlamentarne i złoty pociąg – wynika z podsumowania „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”.

Lista najczęściej występujących słów w badanym tygodniu była m.in. związana z problemem uchodźców. Najczęściej na jedynkach padały frazy „uchodźców” (45 wystąpień), „imigrantów” (26) oraz „wojny” (17). Temat ten nadal wywołuje gorącą dyskusję w mediach.

Dziennikarze pisali często także o polityce krajowej i zbliżających się wyborach. Wiele słów bezpośrednio związanych z kampanią znalazło się w chmurze. Dominowały wyrazy: „PiS” (29), „referendum” (18), a także „premier” (17). W tym kontekście pojawiły się także frazy „wybory”, „Kukiza” i „szef”.

Na jedynkach nie mogło zabraknąć słowa „pociąg”, który nawiązywał do zaginionego skarbu w Wałbrzychu. W dniach 31 sierpnia – 6 września wyraz ten pojawił się na pierwszych stronach dzienników ogólnopolskich aż 17 razy. Rzadziej wymieniano frazy  „złota” i „złoty”.

Related Articles