W jaki sposób czyści się separatory?

Separatorem nazywamy specjalne urządzenie bez którego nie obejdzie się wiele punktów gastronomicznych, zakładów produkujących żywność oraz innych obiektów narażonych na występowanie zwiększonej zawartości tłuszczów. Czym jest tytułowy separator? W jaki sposób działa i wreszcie – jaka metoda jest najskuteczniejsza w czyszczeniu separatora?

Rodzaje separatorów

Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje tytułowych urządzeń. Pierwszy stanowią separatory substancji ropopochodnych, które znajdują najczęściej zastosowanie na myjniach oraz punktach manewrowych. Drugim rodzajem są separatory skrobi. To właśnie one są obowiązkowe we wszelkich punktach gastronomicznych, bez względu na fakt, czy jest to ekskluzywna restauracja, niewielki lokal, a nawet przydrożny bar. Do ostatniego rodzaju separatorów zaliczamy separatory tłuszczów, które znajdują podobne zastosowanie jak te wymienione uprzednio – skrobi. Wybór tytułowego urządzenia zależy przede wszystkim od dwóch czynników – powierzchni obiektu, a także rodzaju systemu kanalizacyjnego.

Czyszczenie separatorów

Sprawne działanie separatorów zależy przede wszystkim od regularnego czyszczenia. Zaniedbania mogą doprowadzić do powstania niebezpiecznych zatorów. Do procesu czyszczenia używa się specjalnych pojazdów przystosowanych do pracy w określonych warunkach.  Dzięki systematycznemu czyszczeniu ryzyko zatamowania, tudzież wylania spada praktycznie do zera. Takie problemy najczęściej zdarzają się właśnie w punktach gastronomicznych. Zgodnie z przepisami i normami, warstwa tłuszczy nie może przekraczać 20cm. W opinii ekspertów separatory powinno się czyścić co najmniej raz w miesiącu.

Wsparcie profesjonalistów

W celu efektywnego czyszczenia separatów warto wspomóc się działaniami profesjonalistów. W skali współczesnego rynku najlepszą ofertą może pochwalić się renomowana firma kanalizacyjna Stankan. Ze szczegółami doskonałej oferty dotyczącej profesjonalnego czyszczenia separatorów można zapoznać się poprzez oficjalną stronę internetową – https://www.stankan.pl/.