Warszawa: wyłączony ruch na Trasie Łazienkowskiej

W związku z wczorajszym pożarem Mostu Łazienkowskiego ze względów bezpieczeństwa został wyłączony ruch pieszy i kołowy na Trasie Łazienkowskiej na odcinku od Wału Miedzeszyńskiego do Wisłostrady. Kibicom wybierającym się na dzisiejszy mecz przy ul. Łazienkowskiej przypominamy, aby uwzględnili w związku z utrudnieniami w ruchu drogowym dłuższy czas dojazdu.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KSP informują o możliwych objazdach. Kierowcom proponujemy, by kierowali się na sąsiednie przeprawy mostowe, np. Most Siekierkowski, Most Poniatowskiego czy Most Świętokrzyski. Zmiana organizacji ruchu dotyczy też kierowców, którzy przejeżdżają tranzytem przez stolicę.

Apelujemy także do pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie poleceń wydawanych przez służby porządkowe na miejscu zdarzenia.

Aktualnie ruch na pozostałych mostach odbywa się płynnie.

Komunikacja autobusowa

Autobusy 141, 143, 151, 182, 188, 502, 514, 520, 523, 525 i N25 kierowane są na objazdy ulicami:

Al. Stanów Zjednoczonych – Wał Miedzeszyński – Most Poniatowskiego – Wioślarska – Solec – Al. Armii Ludowej, a dalej do własnych tras.

Wyłączone przystanki:

Torwar 01, 02
Wał Miedzeszyński 01, 02
Kryniczna 01

Szczegółowa informacja na temat kursowania komunikacji miejskiej na stronie ZTM

Uwaga!

W związku z dzisiejszym meczem, który odbędzie się na stadionie przy ul. Łazienkowskiej o godz. 18:00, informujemy wszystkich kibiców,  kierujących się na mecz od strony Pragi Południe, aby pamiętali, że ruch kołowy i pieszy na Moście Łazienkowskim jest wstrzymany. Czas dotarcia na stadion ulega w związku z tym wydłużeniu, co należy uwzględnić wybierając się na mecz.

(KSP / mg)

Related Articles