Za postrzelenie męzczyzny trafił do aresztu

Wspólne, intensywne działania kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, antyterrorystów oraz policjantów ze Sławna doprowadziły do zatrzymania 27- latka, podejrzewanego o postrzelenie młodego mieszkańca tej miejscowości. Sprawca usłyszał już zarzut zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 10. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Do zdarzenia doszło w minioną środę na terenie Sławna. Dyżurny tamtejszej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące postrzelenia młodego mężczyzny. Kiedy patrol policji przyjechał na miejsce, 19 – letniemu  mieszkańcowi Sławna pomocy udzielała załoga karetki pogotowia. Młody mężczyzna miał ranę  postrzałową  nogi.

Okazało się , że poszkodowany 19 – latek  jest poszukiwany  przez policję  listem gończym ( min. za dokonanie rozboju). Sławianin trafił do szpitala, a policjanci zajęli się ustalaniem personaliów podejrzewanego o ten czyn mężczyzny.

Dzięki wspólnej pracy operacyjnej kryminalnych z Komendy Wojwódzkiej Policji w Szczecinie, antyterrorystów i sławieńskich policjantów ustalono dane  sprawcy. Następnie funkcjonariusze przeszukali wytypowane przez nich miejsca, gdzie mógł on się ukrywać.

Już dwa dni po zdarzeniu 27 – latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Mężczyzna znany jest policji, był wcześniej notowany.

Podejrzewany usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co kodeks karny przewiduję karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Wczoraj sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Mieszkaniec Sławna najbliższe trzy miesiące spędzi teraz za kratkami.

KWP Szczecin / ik

Related Articles