Zabezpieczyli blisko 200 krzewów konopi oraz pół kilograma suszu

Policjanci w wydziału kryminalnego z Garwolina oraz Grójca zlikwidowali plantację konopi indyjskich na terenie gminy Grójec. Na miejscu zatrzymano dwóch mieszkańców powiatu mińskiego oraz zabezpieczono blisko 200 krzaków konopi i 500 gramów gotowego suszu.

Kryminalni z Garwolina od dłuższego czasu pracowali nad sprawami kradzieży, do których dochodziło na terenie Garwolina. Ustalenia funkcjonariuszy doprowadziły do jednego z domów w miejscowości na terenie gminy Grójec, gdzie mieli przebywać podejrzani o kradzieże i zajmować się nielegalną plantacja konopi. Wspólna akcja kryminalnych z Garwolina i Grójca tylko to potwierdziła. W specjalnie do tego przygotowanych pomieszczeniach mieszkalnych oraz piwnicy znaleźli nielegalną plantację marihuany oraz zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 23 lat, mieszkańców powiatu mińskiego.

Zabezpieczono blisko 200 krzaków konopi indyjskich, 500 gramów gotowego suszu oraz urządzenia wykorzystywane do nielegalnej produkcji środków odurzających.

Zgromadzony materiał dowody dał podstawy do przedstawienia obu mężczyznom zarzutów uprawy znacznej ilości narkotyków, jak również odpowiedzą za kradzieże na terenie Garwolina. Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór oraz poręczenia majątkowe. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mg)

Related Articles