Zespół Red Lips zagra swoje pierwsze koncerty za granicą

Zespół Red Lips kończy pracę nad swoim drugim albumem. Już wkrótce ukaże się pierwszy z promujących go singli. Muzycy przygotowują się także do trasy koncertowej, która rozpocznie się pod koniec kwietnia. Red Lips zagra m.in. w Londynie i Dublinie. Członkowie zespołu nie wykluczają też, że jeszcze w tym roku pojawią się w Stanach Zjednoczonych.

Od jakiegoś czasu otrzymujemy różnego rodzaju propozycje grania za granicą. Jedne dochodzą do skutku, inne nie. Za niedługi czas wybieramy się na Wyspy, by grać koncerty dla Polonii, bo otrzymujemy bardzo dużo sygnałów od naszych słuchaczy, którzy tam zamieszkują, że czekają, że bardzo chętnie wybraliby się na nasz koncert. Niestety, do tej koncertowaliśmy tylko w Polsce, więc nie mieli okazji się na nich pojawić – mówi Ruda, wokalistka Red Lips, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

25 kwietnia zespół Red Lips wystąpi w Londynie podczas Cooltura Festival 2015. W czasie koncertu pod hasłem „Inwazja rocka” scenę dzielić będzie z muzykami z grupy Dżem oraz IRA. Jesienią Red Lips zawita natomiast do Dublina. Muzycy dostali kilka propozycji także ze Stanów Zjednoczonych, jednak terminy kolidowały z innymi, umówionymi wcześniej koncertami, m.in. podczas Juwenaliów. Obecnie Red Lips gra mniej koncertów, muzycy weszli bowiem do studia, gdzie pracują nad swoim drugim albumem.

Mam nadzieję, że już niedługo ukaże się przynajmniej jeden z singli, który będziemy chcieli zaproponować naszym fanom. Nie chciałabym na razie zdradzać żadnych konkretnych terminów, ponieważ to wszystko jest jeszcze tak bardzo płynne i plastyczne, że ciągle się wszystko zmienia. Oczywiście jest to proces twórczy, więc koncentrujemy wszystkie swoje siły i uwagę na tym, a z koncertami startujemy właściwie od kwietnia – mówi Ruda.

Pracę nad drugim albumem członkowie Red Lips zaczęli ponad rok temu. Już w styczniu 2014 roku gotowa była większość tekstów. Muzycy nie chcieli się jednak spieszyć, potrzebowali także dystansu po sukcesie pierwszego krążka „To co nam było”. Ponadto zespół bardzo intensywnie koncertował. Muzycy nie wyznaczyli jeszcze daty premiery płyty.

– Pracujemy i mam nadzieję, że efekty tej pracy będą już niedługo do odsłuchania – mówi Ruda.

Debiutancki album zespołu ukazał się w październiku 2013 roku. Promowały go single „To co nam było”, „Zanim odejdziesz”, „Czarne i białe”, „Szanta” oraz „Hej, Joe!”. Krążek uzyskał status złotej płyty, znalazł się także na 36. miejscu na oficjalnej polskiej liście sprzedaży. W grudniu 2014 roku ukazała się jego reedycja, na którą trafiło dodatkowo pięć utworów w wersji akustycznej oraz piosenki „Telefony 2014”, „Hej, Joe!” i „Szanta” w wersji studyjnej.

newseria.pl

In : Muzyka

Related Articles