Zlikwidowali linię produkcyjną środków odurzających

Policjanci z Braniewa, współpracując z funkcjonariuszami z KWP w Olsztynie, zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o uprawę i posiadanie znacznych ilości narkotyków. W wynajmowanym domu kryminalni, wspierani przez grupę realizacyjną Straży Granicznej z Kętrzyna i funkcjonariuszy Służby Celnej z Elbląga, zabezpieczyli wartą kilkadziesiąt tysięcy złotych linię produkcyjną, blisko 2,5 kg marihuany, amfetaminę, tabletki ekstazy oraz kilkadziesiąt sadzonek marihuany. Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Policjanci z Braniewa wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, rozpracowując środowisko zajmujące się przestępczością narkotykową, ustalili, że na terenie Braniewa oraz tamtejszego powiatu działa grupa przestępcza, która może uprawiać konopie indyjskie. Po kilkumiesięcznej współpracy polegającej mi.in. na zbieraniu, weryfikowaniu i wymianie bardzo szczegółowych informacji, zakrojonych na szeroką skalę działaniach operacyjnych, policjanci ustalili osoby podejrzane o nielegalną działalność.

W środę rano kryminalni, wspierani przez grupę realizacyjną Straży Granicznej z Kętrzyna oraz funkcjonariuszy Izby Celnej  Elbląga, zatrzymali 3 mężczyzn w wieku od 32 do 38 lat z bogatą przeszłością kryminalną. Na piętrze wynajmowanego przez mężczyzn domu jednorodzinnego w Braniewie, funkcjonariusze zabezpieczyli wartą kilkadziesiąt tysięcy złotych profesjonalną linię służącą do produkcji narkotyków, blisko 2,5 kg marihuany, amfetaminę, tabletki ekstazy oraz kilkadziesiąt sadzonek marihuany. W piwnicy budynku znaleźli wentylatory, agregat prądotwórczy oraz samochodową butlę gazową, w której mogły być ukrywane i przewożone narkotyki. Dodatkowo przeszukali kilka innych mieszkań, garaży oraz samochodów znajdujących się na terenie miasta.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Po przesłuchaniach dwóch z nich usłyszało zarzuty. Decyzją sądu 32-latek został tymczasowo aresztowany. Za przestępstwo uprawy oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

„Biorąc pod uwagę zabezpieczony sprzęt, metody działania należy założyć, że mężczyźni mogli wprowadzić na rynek dziesiątki kilogramów narkotyków. Sprawa ma charakter rozwojowy, nie wykluczone są kolejne zatrzymania” – informują policjanci pracujący nad sprawą.

(KWP w Olsztynie / mg)

Related Articles