Areszt za narkotyki. Na ulicę nie trafi ponad 800 porcji

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających trafił do aresztu mężczyzna zatrzymany przez policjantów z powiatu lubińskiego. 25-latek wpadł podczas specjalnie zorganizowanej zasadzki. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 800 porcji marihuany i amfetaminy. Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej w Lubinie pracowali nad tą sprawą narkotykową od dłuższego czasu. W wyniku pracy operacyjnej i na podstawie analizy zebranych informacji funkcjonariusze ustalili, że znany im mężczyzna może posiadać znaczne ilości środków odurzających. Podejrzewany o przestępstwa narkotykowe mieszkaniec Lubina był już wcześniej zatrzymywany i robił wszystko, aby uniknąć kolejnego zatrzymania przez policjantów.

Funkcjonariuszy ustalili jednak jego aktualne miejsce pobytu i zorganizowali zasadzkę. Do zatrzymania doszło na terenie miasta. 25-latek próbował jeszcze zbiec – bezskutecznie.

Realizując dalsze czynności z zatrzymanym, policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 500 porcji marihuany i blisko 300 porcji amfetaminy.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował już wobec zatrzymanego 25-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Related Articles