BenQ monitory WQHD dla projektantów CAD/CAM

BenQ BL2710PT i BL3200PT to dwa nowe monitory przeznaczone dla projektantów pracujących z systemami CAD/CAM. Monitory mają odpowiednio 27 i 32 calowy ekran VA o rozdzielczość WQHD (2560×1440) i 100% zgodność kolorów z paletą sRGB, kąty widzenia 178°/178°, czas reakcji matrycy 4ms GTG, jasność 350cd/m2, obrót ekranu do pionu (pivot), regulacja wysokości i pochylenie ekranu, wbudowane głośniki. Gniazda sygnałowe D-Sub, DVI, DP i HDMI i koncentrator USB 3.0 do szybkiej transmisji danych ułatwiają podłączenie i wymianę danych. Bardzo cienka ramka ekranu (ok. 12 mm) pozwala budować wielomonitorowe stanowiska CAD/CAM.

Tryb ustawień CAD/CAM zoptymalizowany do pracy projektowej zapewnia wyższy kontrast – wyraźniejszą prezentację najcieńszych nawet linii projektu. Dispaly Pilot – umożliwia zdefiniowanie własnych trybów wyświetlania dla konkretnych aplikacji.
Niemigoczące podświetlanie ekranu (Flicker-free) i zmniejszona emisja światła niebieskiego (Low Blue Light) oraz wbudowany czujnik oświetlenia zewnętrznego zwiększają komfort pracy minimalizują zmęczenie wzroku przy długotrwałej pracy projektowej.
Obydwa monitory dostępne są już w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej odpowiednio: 1959 zł za model 27 calowy i 2299zł za 32 calowy.
Gwarancja 36 miesięcy, ewentualne naprawy w trybie door-to-door.

 BenQ wprowadził na polski rynek dwa monitory o rozdzielczości WQHD (2560×1440) zaprojektowane z myślą o projektantach i użytkownikach systemów CAD/CAM (Computer Aided Design i Computer Aided Manufacturing) pracujących z obrazami o dużej liczbie szczegółów, w tym rysunkach technicznych składających się z wielu cienkich linii. 27 calowy model BL2710Pt i 32 calowy BL3200PT wyposażone są w matryce matowe matryce VA o kątach widzenia 178°/178°, czasie reakcji 4 ms GTG, jasności 350 i 300 cd/m2, kontraście 1000:1 oraz przestrzeni barwnej pokrywającej 100% sRGB.
Czujnik natężenia oświetlenia otoczenia umożliwia automatyczne dostosowanie jasności ekranu do zmieniającej się jasności w pomieszczeniu, tak by zminimalizować zmęczenie wzroku. Komfort pracy zwiększa dodatkowo niska emisja niebieskiej składowej światła (Low Blue Light) oraz tryb Reading Mode, dostosowujący parametry wyświetlania (m.in. temperaturę barwną) obrazu do np. wielogodzinne przygotowywanie czy weryfikowanie tekstów. Monitory wyposażono również w niemigające podświetlanie LED – BenQ Flicker-free, co dodatkowo zmniejsza zmęczenie wzroku i wydajność pracy.

Display Pilot

Display Pilot to oprogramowanie umożliwiające precyzyjne zdefiniowanie parametrów wyświetlania obrazu dla każdej aplikacji. Jeśli Display Pilot jest aktywny, to zmiana parametrów wyświetlania obrazu zmienia się automatycznie po uruchomieniu konkretnej aplikacji.
Tryb Animacji

Tryb ten opracowano dla jak najlepszej prezentacji szczegółów tekstur w ciemnych partiach obrazu. Jasność obrazu w ciemnych partiach jest zwiększana bez zmian w jasnych partiach. Użytkownik może wybrać jeden spośród 10 poziomów korekty jasności.

Wąskie ramki i duży zakres regulacji

Wąskie ramki dookoła ekranu powodują, że z monitorów BL2710PT i BL3200PT buduje się bardzo wygodne dwu- lub trójmonitorowe stanowiska dla projektanta. Duży zakres regulacji ekranu – pochylanie, podwyższanie i obniżanie oraz obrót do pionu (pivot) znakomicie zwiększają komfort pracy i dostosowanie do konkretnych zadań.

newseria.pl

In : Tech