Dorota Kamińska: bywam zazdrosna tylko o ciekawe role, które dostały inne aktorki

Zazdrość to uczucie spalające, któremu nie należy się poddawać – uważa Dorota Kamińska. Aktorka nigdy nie była zazdrosna o swoich życiowych partnerów i nie zgadza się z opinią, że odrobina zazdrości podtrzymuje związek. Uczucie to towarzyszy jej natomiast czasem w życiu zawodowym. Kamińska przyznaje, że zdarza się jej zazdrościć aktorkom, które otrzymały interesujące ją role.

Nie wydaje mi się, żeby zazdrość była dobrym uczuciem, bo zazdrość jest spalająca. To takie uczucie, które powoduje, że coś złego się w nas dzieje. Niektórzy twierdzą, że ona podtrzymuje związek. Chyba to jest coś, co ten związek może psuć raczej. Znam wiele związków, które się rozpadły z powodu zazdrości, a rzadko mi się zdarzało spotkać ludzi, u których zazdrość budowała związek. Raczej nie jest to uczucie, które powinno nam towarzyszyć – mówi Dorota Kamińska w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Aktorka przyznaje, że nigdy nie była zazdrosna o mężczyznę. Jej zdaniem kiedy dwie osoby decydują się na związek, to powinny sobie całkowicie ufać, bo zazdrość oznacza brak zaufania. Dorota Kamińska od 10 lat jest w udanym związku, w którym – jak twierdzi – nie ma miejsca na tak niszczące uczucie jak zazdrość.

Związek między dwojgiem ludzi powinien być oparty na zaufaniu, w związku z tym, jeżeli zazdrość jest takim podstawowym uczuciem związku, to nie jest dobrze. Jak nie ma zaufania, to już jest bieda jakaś. Raczej nie musiałam być zazdrosna w związkach, jakoś tyle lat przeżyłam i nadal wszystko dobrze działa – mówi Dorota Kamińska.

Aktorka nie odczuwa też zawiści w stosunku do innych ludzi, zwłaszcza jeśli chodzi o przedmioty materialne, takie jak dom czy samochód. Nie oznacza to jednak, że jest całkowicie wolna od tego uczucia. Kamińska przyznaje, że bywa zazdrosna w życiu zawodowym.

– Jestem trochę zawodowo zazdrosna, czyli jeżeli jest jakaś rola i uważam, że to ja ją powinnam zagrać, a gra ktoś inny, to jestem wtedy zazdrosna, tzn. bywam, bo to się też nie zdarza często. Nie będę o tym mówiła, bo to są moje prywatne sprawy i oczywiście nigdy się do tego nie przyznam, ale było kilka takich – mówi Dorota Kamińska.

Na potrzeby roli Dorota Kamińska zmieni się jednak w kobietę opętaną zazdrością. Na deskach Teatru Kamienica aktorka występuję w spektaklu „Zazdrość”, w którym kreuje postać zdradzanej przez męża prawniczki Helen.

lifestyle newseria

Related Articles