Firmowe dane zawsze bezpieczne

Statystyki nie kłamią. Według danych Kindsight Security Labs Malware Report tylko w 2014 ponad 11,6 mln urządzeń mobilnych padło ofiarą ataków w postaci złośliwego oprogramowania. Co ciekawe 71% użytkowników urządzeń przenośnych łączy się za ich pomocą z Facebookiem. 

Cyberataki stają się jednym z najpoważniejszych zagrożeń gospodarczych na świecie. Co minutę użytkownik sieci pada ofiarą zainfekowanych stron, co 9 minut korzysta z aplikacji zawierającej wirusy, co 29 minut komputery ściągają aplikację z wirusem, co 49 minut dane osobowe wyciekają z serwerów firmowych na skutek działań hakerów – wynika z badań firmy Check Point Software Technologies, przeprowadzonych w 122 krajach.

Skala zagrożenia atakami zatem rośnie. Większość rozwiązań i produktów bezpieczeństwa sieciowego wprowadzanych na rynek pozwala na zabezpieczenie urządzeń w sposób pojedynczy – niezintegrowany.

 

Ochrona firmowych i prywatnych dany jednocześnie

Check Point wprowadza na rynek pierwsze rozwiązanie, które pozwala na jednoczesne zabezpieczenie sieci korporacyjnej i urządzeń prywatnych, które będą łączyły się z siecią firmową. Check Point Capsule z jednej strony rozdziela i chroni firmowe dane, dokumenty oraz kody dostępu, z drugiej zaś zabezpiecza poufne, prywatne informacje i aplikacje. Zabezpieczenia dokumentów firmowych są dokonywane przez CHP Capsule już na poziomie tworzenia dokumentu i wraz z wysłaniem do sieci lub w postaci wiadomości e-mail dokument ten jest stale zabezpieczony specjalnym kodem.

Z Check Point Capsule Cloud organizacje mogą wykorzystać ochronę wszystkich narzędzi w usłudze opartej na chmurze, chroniąc sieć wraz z jej użytkownikami przed jakimikolwiek zagrożeniami – powstrzymując przed ściąganiem podejrzanych plików, blokując strony ze złośliwym oprogramowaniem zatrzymując je nim zdążą wyrządzić szkody. Produkt ten współpracuje z różnymi platformami I systemami operacyjnymi w tym iOS, Android, Windows oraz MacOS.

Related Articles