Handlarze nielegalną kontrabandą zatrzymani – zabezpieczono blisko 1 mln papierosów i 162 kg krajanki

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Wywiadu Skarbowego Urzędu Kontroli Skarbowej w Krakowie zabezpieczyli 162 kg nielegalnej krajanki tytoniowej oraz blisko 1 mln sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W związku z przeprowadzoną akcją zatrzymani zostali trzej mieszkańcy Krakowa. Szacuje się, że nielegalny proceder naraził Skarb Państwa na straty w wysokości prawie 1 miliona złotych.

Śledczy z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i funkcjonariuszami wywiadu skarbowego, działając w oparciu o zebrane informacje, namierzyli miejsce konfekcjonowania i magazynowania nielegalnego tytoniu i papierosów. Magazyny znajdowały się w dwóch miejscowościach na terenie powiatu żywieckiego w województwie śląskim.

Śledczy uderzyli w dwa miejsca jednocześnie. W jednym z nich przechowywany był tytoń, który później krojono i przewożono do pakowania w kolejnym magazynie. W wyniku przeszukania magazynów policjanci z funkcjonariuszami wywiadu skarbowego w Krakowie zabezpieczyli 162 kilogramy tytoniu i blisko 1 mln papierosów bez polskich znaków akcyzy. Do sprawy zatrzymano trzy osoby w wieku od 33 do 37 lat. Nielegalny proceder naraził Skarb Państwa na stratę w wysokości prawie 1 miliona złotych.

Zatrzymane osoby odpowiedzą za posiadanie i nabywanie wyrobów akcyzowych, bez oznaczenia ich znakami skarbowymi. Za nielegalny proceder i narażenie Skarbu Państwa na straty grozi im kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz kara grzywny.

(KWP w Krakowie / mw)

Related Articles