Jak szybko wziąć pożyczkę on-line?

Pożyczki internetowe cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem. Wystarczy tylko wypełnienie wniosku on-line, a pieniądze można mieć na swoim koncie nawet w kilkanaście minut!

Kiedyś, aby dostać pożyczkę gotówkową, trzeba było udać się osobiście do banku wraz ze stosem wymaganych dokumentów. Potem trzeba było oczekiwać na rozpatrzenie wniosku i w końcu na wypłatę środków. Teraz sprawa jest znacznie prostsza – wystarczy tylko złożyć wniosek on-line, aby jeszcze tego samego dnia cieszyć się z pieniędzy.

Pożyczki internetowe możemy zaciągać już od dobrych paru lat zarówno w bankach, jak i pozabankowo – tak dostępna jest między innymi pożyczka gwarantowana od Kokos.pl. Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać środki bez wychodzenia z domu?

Pożyczka on-line – tylko na dowód?

Najczęściej można spotkać się z przekonaniem, że pożyczki internetowe są bardzo łatwe do uzyskania i właściwie można dostać je tylko na dowód. Jak jest w rzeczywistości?

Faktycznie, aby otrzymać pożyczkę on-line, na przykład taką jak pożyczka gwarantowana od Kokos.pl, nie trzeba dostarczać stosu dokumentów. Nie oznacza to jednak, że pożyczkodawca udziela wsparcia finansowemu każdej osobie.

Oprócz ważnego dowodu osobistego będziemy musieli spełnić także inne warunki, w tym między innymi posiadać właściwą zdolność kredytową oraz wiarygodność kredytową. We wniosku oświadczamy, jakie są nasze dochody i wydatki. Pożyczkodawca kontroluje też bazy takie jak BIK i BIG w celu sprawdzenia, czy nie posiadamy żadnych niespłaconych długów lub nie mieliśmy ich w przeszłości.

Pożyczka on-line – pieniądze na koncie w ekspresowym tempie

Pożyczki internetowe uznawane są za bardzo szybkie, ale musimy pamiętać o tym, że czas przekazania środków jest zależny od szeregu czynników.

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że wnioski rozpatrywane są najczęściej tylko w godzinach pracy banku lub firmy pożyczkowej. Czas przyznania pożyczki może przedłużyć też weryfikacja oraz błędy, które wkradły się do wniosku pożyczkowego.

Jeśli jednak wszystko pójdzie prawidłowo, pieniądze na swoim koncie można mieć nawet w ciągu kilkunastu minut!