Kaski dla dzieci

Jesteś szczęśliwym rodzicem, a twoje dziecko jest na tyle duże, że możesz je zabrać na pierwszą w jego życiu przejażdżkę motocyklową. Możesz to zrobić, ale musisz dobrać maluchowi odpowiedni kask, którego głównym zadaniem będzie zapewnienie bezpieczeństwa. Jednocześnie kask dla dzieci powinien być lekki i wygodny. Kaski dla dzieci możemy podzielić ze względu na to, czy dziecko rozpoczyna przygodę z jazdą na motocyklu w terenie, czy też już dłużej „uprawia” sport motocyklowy. Dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jazdą w terenie mamy kaski typu cross/enduro. Jeśli natomiast twoje dziecko jest pasażerem motocykli szosowych to w zależności od preferencji odpowiednie będą kaski otwarte lub integralne.

Kask dziecięcy dlaczego warto kupic?

Dlaczego warto wybrać dziecięcy kask motocyklowy?  Nie od dziś wiadomo, że wszystkie kaski motocyklowe produkowane są w rozmiarach, które dedykowane są dorosłym osobom. Nie ma tu dziecięcych rozmiarów i dlatego też producenci kasków postanowili stworzyć kaski wyłącznie dla najmłodszych użytkowników i pasażerów motocykli. Taki kask przeznaczony wyłącznie dla dzieci   powinien charakteryzować się następującymi elementami:

  • Konstrukcja takiego kasku powinna mieć wysoki poziom bezpieczeństwa. Niezwykle ważne jest to, iż kaski dla dzieci dopasowane są do głowy dzieci i dlatego też, są w stanie skutecznie je chronić
  • Kaski dla najmłodszych nie należą do najdroższej odzieży ochronnej na motocykl. Dla wielu właścicieli jednośladów jest to niewątpliwy argument, aby zadbać w odpowiedni sposób o bezpieczeństwo dzieci. Kaski dla dzieci są wygodne, lekkie i trwałe. Kaski dla dzieci prawie zawsze są wykonane z termoplastu, poliwęglanu, a nawet włókna szklanego.

Rodzaje kasków dziecięcych

Kaski dla najmłodszych możemy podzielić na kaski otwarte, szczękowe oraz zintegrowane, Tak jak kaski dla dorosłych, kaski dla dzieci możemy podzielić na dwa główne rodzaje, zależne przede wszystkim od stylu jazdy i ilości pokonywanych kilometrów.

Do jazdy typowo miejskiej, jeśli chodzi o kaski dla dzieci doskonale sprawdzą się kaski otwarte, które przedkładają komfort jazdy nad bezpieczeństwo jazdy. Innym rodzajem kasków dla dzieci są kaski  integralne. Kaski dla dzieci charakteryzują się tym, iż posiadają zapięcia mikrometryczne lub DD, mają wizjery chroniące przed promieniowaniem UV, zdejmowane wyściółki oraz wydajne systemy wentylacji.  Wybierając kask dla dzieci jako dorosły, rodzic musisz mieć pewność, że motocyklowe podróże będą dla dziecka miłym doświadczeniem – nie tylko przez wzgląd na ochronę jego głowy, ale również przez pryzmat jego wygody.