Kolejne skuteczne uderzenie w krakowski narkobiznes

Krakowscy policjanci zatrzymali 2 hurtowników rozprowadzających narkotyki. W wynajmowanym przez nich mieszkaniu znaleziono broń ostrą oraz duże ilości środków odurzających: ponad 2 kg amfetaminy, kilogram marihuany, 480 tabletek extasy oraz kokainę.

od pewnego czasu  mieli sygnały, że w jednym z mieszkań  na krakowskiej Krowodrzy może dochodzić do nielegalnych transakcji narkotykowych.  Ponieważ z zebranych informacji wynikało,  że ludzie tym się parający mogą mieć  broń, policyjna akcja zatrzymanie dealerów  została bardzo drobiazgowo i precyzyjnie zaplanowana.

Do wytypowanego mieszkania weszli policjanci z wydziału kryminalnego krakowskiej Policji. W środku zastano dwóch mężczyzn – mieszkańców Krakowa.  Zatrzymany 28-latek był już uprzednio  notowany za posiadanie narkotyków oraz  włamania i rozboje.  Drugi z zatrzymanych, 23-latek, był notowany  jako pseudokibic jednego z krakowskich  klubów.

Podczas przeszukania lokalu  funkcjonariusze  znaleźli  m.in. duże ilości narkotyków. W lodówce, w workach, sprawcy ukryli  ponad 2 kilogramy amfetaminy, oraz 200 tabletek kokainy. Natomiast w plastikowej  reklamówce policjanci odnaleźli ok. kilograma marihuany –  zarówno poporcjowanej i zapakowanej w plastikowe woreczki strunowe,  jak i  susz luzem, a także 480 tabletek extazy. Wszystko wskazuje na to, że  sprawcy nie tylko sprowadzali narkotyki, ale i sami zajmowali się  produkcją marihuany, ponieważ w mieszkaniu został  zabezpieczony specjalistyczny sprzęt do uprawy konopi indyjskich.

Tak jak się spodziewali śledczy, podczas przeszukania została odnaleziona broń ostra – był to pistolet marki CZ. W mieszkaniu znaleziono także  dużo naklejek kibolskich.

Zabezpieczone  w mieszkaniu duże ilości narkotyków wskazują, że mamy do czynienia z hurtownikami. Mężczyźni  najprawdopodobniej  porcjowali narkotyki i przekazywali je pomniejszym dealerom.

W prowadzonym postępowaniu śledczy  będą musieli ustalić  pochodzenie broni palnej oraz to czy nie została już użyta do popełnienia przestępstwa. Wyjaśnią także pochodzenie narkotyków oraz ustalą ich odbiorców.

(KWP w Krakowie / mg)

Related Articles