Kolejni zatrzymani w sprawie wyłudzeń podatkowych na prawie 200 milionów złotych

Wrocławscy policjanci z komendy wojewódzkiej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która na podstawie sfałszowanej dokumentacji dokonywała oszustw podatkowych przy wprowadzaniu do obrotu handlowego paliw płynnych. To kolejni zatrzymani w sprawie, gdzie łączną wartość uszczupleń podatkowych oszacowano na prawie 200 milionów złotych.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 45 lat podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. To kolejne zatrzymania w sprawie wyłudzeń podatku VAT przy obrocie paliwami płynnymi. Do tej pory policjanci zajmujący się tym procederem dotarli do blisko 30 osób podejrzanych o udział w grupie. Łączną wartość uszczupleń finansowych na szkodę Skarbu Państwa w tej sprawie oszacowano na prawie 200 milionów złotych.

Dwaj zatrzymani mężczyźni, podobnie jak reszta osób, podejrzani są o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która – wykorzystując różne podmioty gospodarcze – na podstawie sfałszowanej dokumentacji dokonywała oszustw podatkowych przy wprowadzaniu do obrotu handlowego paliw płynnych.

Obecnie policjanci nadal wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Niewykluczone są dalsze zatrzymania.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Related Articles