Nie zdołał się ukryć przed „Łowcami cieni”

29-letni Dariusz S., poszukiwany przez Sąd Okręgowy w Gliwicach oraz Prokuraturę Rejonową Katowice – Wschód, jest już w rękach Policji. Został zatrzymany w Warszawie przez poszukiwaczy z CBŚP. Mężczyzna najbliższe 2 lata spędzi w zakładzie karnym.

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali Dariusza S. w jednym z mieszkań na terenie Warszawy, gdzie ukrywał się przed organami ścigania. Na mężczyźnie ciąży prawomocny wyrok Sądu Okręgowego w Gliwicach, który skazał go na karę 2 lat pozbawienia wolności m.in. za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, trudniącą się praniem pieniędzy, wprowadzaniem do obrotu podrobionych środków płatniczych oraz podrabianiem i przerabianiem dokumentów.

W trakcie przeszukania mieszkania należącego do mężczyzny, policjanci zabezpieczyli ponad 162 tysiące złotych, komputer oraz pieczątki różnych firm. Śledczy wyjaśniają czy służyły mu one do popełniania przestępstw ekonomicznych.

Ponadto Prokuratura Rejonowa Katowice – Wschód prowadzi przeciwko Dariuszowi S. śledztwo, zarzucając mu także pranie brudnych pieniędzy.

CBŚP

Related Articles