Nielegalna broń i amunicja u 41-latka

Włoszczowscy policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca gminy Kluczewsko, u którego w miejscu zamieszkania znaleźli m.in. 2 jednostki broni palnej oraz ponad 200 sztuk amunicji różnego kalibru. Za to przestępstwo może mu grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Włoszczowscy kryminalni od pewnego czasu przyglądali się działalności jednego z mieszkańców z gminy Kluczewsko. Podejrzewali, że może on posiadać nielegalnie broń i amunicję. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się wczoraj podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania.

Policjanci u 41-latka znaleźli i zabezpieczyli karabin kalibru 7,62 mm oraz karabinek pneumatyczny z lunetą, własnoręcznie przerobiony, prawdopodobnie w celu przystosowania go do strzelania amunicją palną. Oprócz broni policjanci zabezpieczyli jeszcze drewniany szkielet karabinu, lufę karabinową oraz ponad 200 sztuk amunicji różnego kalibru. Mężczyzna swój arsenał miał ukryty w dwóch miejscach, na strychu w domu oraz zakopany w ziemi w rurze PCV.

41-latek trafił do policyjnej celi. Za nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / mj)

Related Articles