Podejrzany o włamania do samochodów i posiadanie narkotyków

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania do samochodów i kradzieże mienia oraz posiadanie środków odurzających. Sprawca wpadł, gdy zaglądał do wnętrz pojazdów zaparkowanych przy jednej z ulic wrocławskiego Śródmieścia. Miał przy sobie kilka porcji narkotyków. Na bazie posiadanych materiałów funkcjonariusze udowodnili mu, co najmniej pięć włamań do pojazdów w ciągu ostatnich trzech tygodni. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu patrolując teren dzielnicy Śródmieście tuż po godzinie 23.00 zauważyli mężczyznę, który chodził obok zaparkowanych aut, przy jednej z ulic i zaglądał do ich wnętrza. Policjanci postanowili go wylegitymować. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna posiada przy sobie kilka porcji narkotyków. Sprawdzenia wykazały, że jest to marihuana. Został on zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Wrocław-Śródmieście zajmujący się tą sprawą ustalili, że mężczyzna był już wielokrotnie notowany za włamania i kradzieże mienia, a trzy tygodnie wcześniej opuścił zakład karny. Realizując dalsze czynności z zatrzymanym na bazie zgromadzonych materiałów, do chwili obecnej, udowodnili mu pięć tego typu przestępstw. Łupem 22-letniego mieszkańca Wrocławia padały głównie przenośne komputery oraz inne przedmioty wartościowe, pozostawiane przez właścicieli w pojazdach.

Straty oszacowano na kwotę kilku tysięcy złotych.

Sąd podjął już decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanego 22-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

W świetle obowiązujących przepisów grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP Wrocław / ik

Related Articles