Policjanci CBŚP zlikwidowali nielegalną drukarnię

Wspólna akcja funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji, Izby Celnej oraz Wywiadu Skarbowego MF doprowadziła do likwidacji nielegalnie działającej drukarni, w której powstawały podrabiane opakowania do produktów renomowanych marek. Dzięki akcji udało się zapobiec stratom Skarbu Państwa na kwotę nie mniejszą niż 103 miliony złotych.

Policjanci CBŚP w wyniku wspólnych działań z funkcjonariuszami Izby Celnej we Wrocławiu oraz Wywiadu Skarbowego Ministerstwa Finansów w dniu 6 listopada br. na terenie Piastowa zlikwidowali nielegalną drukarnię podrabianych opakowań papierosów, alkoholu i kosmetyków renomowanych marek.

Zabezpieczona została pełna linia produkcyjna, składająca się z 7 maszyn o wartości około 1.500.000 złotych. W trakcie przeszukania ujawniono 400.000 sztuk podrobionych opakowań z zastrzeżonymi znakami papierosów, kosmetyków i alkoholu oraz matryce wykorzystywane do ich produkcji.

W toku czynności zatrzymano na gorącym uczynku podczas produkcji 15 osób. Właścicielowi nielegalnej drukarni przedstawione zostały zarzuty z art. 305 Prawa własności przemysłowej dot. oznaczania towarów podrobionym znakiem towarowym w celu wprowadzenia do obrotu, za co grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat.

W przypadku wykorzystania nielegalnie wyprodukowanych opakowań, Skarb Państwa zostałby uszczuplony z tytułu podatku akcyzowego o wartość nie mniejszą niż 103 miliony złotych.

CBŚP

Related Articles