Policji przechwycili prawie 8 tys. sztuk amunicji

Policjanci z 5 Komisariatu Policji w jednym z domów jednorodzinnych na krakowskim Podgórzu przechwycili blisko 8 tys. sztuk ostrej amunicji. Arsenał zabezpieczono. Prowadzone postępowanie ma wyjaśnić skąd pochodzi amunicja, gdzie i jak została nabyta oraz czy osoby u których ją zabezpieczono posiadały stosowne uprawnienia.

Jak wynikało z policyjnych ustaleń, w jednym z domów miała być nielegalnie przechowywana amunicja. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Na strychu wytypowanego domu policjanci znaleźli prawie 8 tysięcy sztuk różnego rodzaju „ostrej” amunicji. Była ona odpowiednio posegregowana i zapakowana w pudełka. Po dokonaniu wstępnych oględzin cały arsenał został przewieziony na komisariat.

Obecnie trwa postępowanie, które wyjaśni skąd ona pochodzi, w jaki sposób została nabyta i czy osoby, które zamieszkują pod tym adresem posiadały stosowne uprawnienia do posiadania takiego typu amunicji.

Amunicja po oględzinach została zabezpieczona i przekazana do depozytu wydziału postępowań administracyjnych, który zajmuje się wydawaniem pozwoleń na broń.

(KWP w Krakowie / mw)

Related Articles