Polska firma wymieniona jako kluczowy partner Samsunga podczas premiery Samsunga

Miniony tydzień był prawdziwym świętem pasjonatów technologii mobilnych. W dniach 2-5 marca w Barcelonie odbyły się targi  i konferencja Mobile World Congress 2015. W sercu Katalonii innowatorzy i liderzy rynku zaprezentowali swoje najnowsze produkty i rozwiązania. Jedną z długo wyczekiwanych premier było wydarzenie Samsung Unpacked 2015, podczas którego koreański gigant przedstawił oficjalnie nową generację smartfona Samsung Galaxy S6. Podczas pokazu nowego urządzenia nie zabrakło polskiego akcentu. W gronie oficjalnych partnerów wspierających zarządzanie nowymi urządzeniami mobilnymi w przedsiębiorstwie znalazła się firma FancyFon SA mająca swoją siedzibę w Gdańskim Parku- Naukowo-Technologicznym.

Wydarzenie Samsung Unpacked rokrocznie przyciąga tłumy dziennikarzy i branżowych ekspertów nie tylko w związku z prezentacją nowych produktów, ale także nakreślenia wizji rozwoju lidera rynku technologii mobilnych. Nadchodzący rok ma przynieść zwrot w strategii azjatyckiego koncernu. Jednym z głównych celów stojących przed Samsungiem będzie zwiększenie poziomu bezpieczeństwa produkowanych urządzeń mobilnych – zarówno tych przeznaczonych do użytku prywatnego, jak i biznesowego. Oparcie swoich przewag konkurencyjnych na minimalizacji ryzyka utraty danych wiąże się z koniecznością zapewnienia odpowiedniego poziomu szyfrowania informacji poufnych oraz ochrony antywirusowej i antymalware urządzeń przenośnych. W praktyce zrodziło to potrzebę stworzenia zaufanych relacji partnerskich z producentami specjalistycznego oprogramowania.  Obok systemów do zarządzania urządzeniami mobilnymi amerykańskich koncernów do grona najważniejszych dostawców tego typu oprogramowania trafiła polska firma FancyFon. Jej flagowy produkt, platforma FAMOC, znalazła szczególne uznanie w oczach ekspertów  z powodu swojej kompleksowości i mocnej pozycji na rynku europejskim.

Od 2008 roku firma FancyFon dostarcza innowacyjne rozwiązania na rynek telekomunikacji mobilnej, umożliwiając zdalne zarządzanie urządzeniami mobilnymi i sieciowymi. FAMOC™ to zaawansowane oprogramowanie mobilne, które współpracując z serwerami i bazami danych, stanowi potężne narzędzie do zdalnej konfiguracji floty telefonów komórkowych oraz wsparcia klientów i pracowników. Dzięki swojej wszechstronności platforma ta jest zaliczana do skutecznych odpowiedzi na wyzwania stojące przed przedsiębiorstwami, które zdecydowały się na modernizację swoich procesów poprzez wyposażenie pracowników w urządzenia mobilne.

– Obecność naszej firmy wśród amerykańskich potentatów notowanych na giełdach to kamień milowy na ścieżce rozwoju naszego produktu – komentuje Bartosz Leoszewski, prezes firmy FancyFon SA. – Wierzymy, że nasz entuzjazm wkładany w pracę nad rozwojem bezpieczeństwa danych i optymalizacją kosztów związanych z administracją urządzeń przenośnych w przedsiębiorstwie pozwoli na skuteczny balans pomiędzy ochroną prywatności, a wzrostem produktywności pracowników.

FancyFon jest członkiem Pomorskiego Klastra ICT/ETI mającego status Klastra Kluczowego.

O FancyFon:

Firma FancyFon dostarcza innowacyjne rozwiązania na rynek telekomunikacji mobilnej, umożliwiając zdalne zarządzanie urządzeniami mobilnymi. Kluczowy produkt firmy to FancyFon Mobility Center (FAMOC™) – zaawansowane oprogramowanie mobilne, które stanowi potężne narzędzie do zdalnej konfiguracji floty telefonów komórkowych oraz wsparcia klientów i pracowników. System FAMOC jest wykorzystywany przez największe firmy i instytucje m.in. LOTOS, Aviva, Europcar.

Do grona partnerów technologicznych FancyFon należą: Apple, Forum Nokia, Microsoft, Motorola, OMA, Open Handset Alliance, BlackBerry, Samsung, Symbian. FancyFon jest członkiem Pomorskiego Klastra ICT/ETI mającego status Klastra Kluczowego. Przedstawicielstwem firmy poza Polską jest FancyFon Software Ltd. Więcej informacji na stronie www.fancyfon.pl.

newseria.pl

In : Tech

Related Articles