Pościg za skradzionym volkswagenem

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z komisariatu Policji na warszawskiej Białołęce zatrzymali w bezpośrednim pościgu dwóch mężczyzn podejrzanych o zabór pojazdu. Funkcjonariuszy zaalarmował pracownik monitoringu, który spostrzegł dwóch mężczyzn kręcących się w pobliżu pojazdów na parkingu. Szymon A. i jego 16-letni kolega zostali zatrzymani. Po zebraniu materiału dowodowego 19-latek i jego kolega już usłyszeli zarzut.

 Po północy, policjantów z komisariatu Policji na warszawskiej Białołęce, zaalarmował pracownik monitoringu o tym, że dwóch mężczyzn „kręci” się wokół zaparkowanych pojazdów. Funkcjonariusze z wydziału patrolowo-interwencyjnego ruszyli na miejsce. Po chwili spostrzegli, jak dwóch mężczyzn wsiada do volkswagena i odjeżdża. Policjanci natychmiast ruszyli w ich kierunku. Po krótkim pościgu przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, pojazd został zatrzymany. Podejrzani zostali zatrzymani.

19-letni Szymon A. trafił do policyjnego aresztu, 16-latek został doprowadzony do policyjnej izby dziecka. Dochodzeniowy zebrali materiał dowodowy. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut krótkotrwałego zaboru pojazdu. 19-latek przyznał się do zarzucanego czynu. Sprawą nieletniego zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

(KSP / mj)

Related Articles