Postaw na Półwysep Peloponeski

Zapewne niejednokrotnie zazdrościliśmy innym nacjom tego, że żyją w tak cudownym miejscu. W życiu niby nie można mieć wszystkiego, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by przez dwa tygodnie w roku pobyć tam, gdzie słońce świeci znacznie intensywniej i przez więcej dni w roku.

142502147073741500

Kolebka nowożytnej cywilizacji

Zapewne nie bez powodu każdego roku do Grecji przybywa przeszło piętnaście milionów turystów. Wyjątkowo korzystne dla mieszkańców położenie geograficznie sprawia, że mogą oni w dużej części żyć z turystyki. Zapewne jakiś odsetek podróżujących tutaj zainteresowana jest antycznymi świątyniami takimi jak choćby Akropol. Większość ludzi marzy jednak o tym, by całe dnie spędzać na plaży i móc kąpać się w morzu o wspaniałej barwie. Nic dziwnego, że wśród nich jest także mnóstwo Polaków, ponieważ bezpośredni lot samolotem z Warszawy do Aten trwa zaledwie trzy i pół godziny. Przewoźnicy zadbali o to, by nie zabrakło połączeń na tej wyjątkowo uczęszczanej trasie i to nie tylko w wakacje. Dawniej statystyczny Polak mógł do Grecji wybrać się do pracy, dziś natomiast stać go, by wykupić ofertę all inclusive i wypoczywać w komfortowych warunkach. Osoby, które z jakichś powodów boją się wsiadać do samolotu zawsze mogą zdecydować się na wycieczkę autokarem.

Wszystko po naszej myśli

W dobie Internetu, a co za tym idzie powszechnego dostępu do informacji, nie jesteśmy tylko i wyłącznie skazani na ofertę popularnych biur podróży. Równie dobrze możemy sami zaplanować każdy detal wakacji w Grecji. Bilety autokarowe lub lotnicze możemy zakupić bezpośrednio u przewoźnika. Czasami taniej wyjdą nas u zaufanych pośredników. Sam proces zakupu jest dziecinnie prosty, ponieważ wystarczy wskazać terminy, uzupełnić dane osobowe i dokonać płatności kartą. Podobnie ma się sprawa zresztą z noclegami. W Grecji hoteli, pensjonatów i kwater do wynajęcia nie brakuje. Żeby się o tym przekonać wystarczy zajrzeć na portal edom.pl, który ma bogatą bazę ogłoszeń, jeżeli chodzi o apartamenty wakacyjne (zobacz ofertę noclegów na wakacje w Grecji). Do kompletu brakować może nam wyłącznie samochodu, który da nam swobodę poruszania się po tamtejszych wyspach. Wypożyczenie auta na tydzień nie jest drogie i szybko docenimy ten luksus, że na następnej wycieczce nie przyjdzie nam nawet na myśl, żeby tego nie zrobić.

Niektórzy twierdzą, że na udany urlop potrzeba dwóch rzeczy: pięknego miejsca i dobrej pogody. Nie sposób się z tym nie zgodzić. Jeżeli wybieramy się akurat do Grecji, to raczej nie będzie ciężko nam trafić na jedno i drugie jednocześnie.

Related Articles