Rekordowa liczba użytkowników platformy Infobip

Infobip, globalny dostawca usług masowej wysyłki SMS, od niemal dziesięciu lat rozwija własną platformę, która umożliwia prowadzenie komunikacji A2P (Application-to-Person).  Z rozwiązania na całym świecie korzysta już ponad 150 tysięcy użytkowników, wśród których znajdują się hurtownicy, przedsiębiorstwa, dostawcy usług multimedialnych, programiści, a także organizacje typu non-profit  i organizacje społeczne.

 

Platforma Infobip to rozwiązanie informatyczne dostępne z poziomu każdej nowoczesnej przeglądarki internetowej, które umożliwia realizację efektywnych kampanii SMS oraz PUSH do użytkowników telefonii komórkowej w Polsce i w 190 krajach na całym świecie. Niezawodność i szybkość dostarczania wiadomości tekstowych do odbiorców zapewnia 5 własnych centrów danych na świecie, bezpośrednie połączenia z operatorami oraz rozproszona geograficznie infrastruktura techniczna, w którą tylko w 2014 roku Infobip zainwestował ponad 2 mln euro.

 

Platforma Infobip posiada liczne certyfikaty bezpieczeństwa, w tym PCI DSS i ISO 27001, które są dowodem na to, że dane klientów przetwarzane przez ten system są dobrze chronione. Ponadto system dostarcza użytkownikom szczegółowych danych analitycznych dotyczących przeprowadzonych kampanii. Infobip zapewnia wsparcie specjalistycznych zespołów technicznych, które zajmują się badaniami i rozwojem oraz konserwacją systemu.

 

„Dynamiczny wzrost liczby użytkowników naszej platformy w Polsce i na świecie potwierdza, że coraz więcej firm i instytucji sięga po SMS-y, aby docierać ze swoimi komunikatami bezpośrednio na telefony komórkowe odbiorców. W dobie smartfonów, które klienci noszą praktycznie zawsze przy sobie, marketing SMS zyskuje na coraz większym znaczeniu, a skuteczność działań prowadzonych  w kanale mobilnym systematycznie rośnie. Oczywiście wciąż bardzo liczy się dobry pomysł na kampanię i umiejętność zaangażowania odbiorców w aktywności, do których zachęcają wiadomości tekstowe. Kampanie SMS nie zawsze mają charakter komercyjny, z naszej platformy korzysta również wiele organizacji społecznych oraz instytucji publicznych, które prowadzą kampanie informacyjne. Tym, co wyróżnia nas na polskim rynku dostawców usług SMS jest fakt, że umożliwiamy prowadzenie działań na bardzo szeroką skalę. Wspieramy polskie firmy zainteresowane promocją swoich usług i produktów w Europie zapewniając narzędzie, które pozwala dotrzeć bezpośrednio do klientów w wielu krajach.” – powiedział Marcin Papiński, Dyrektor ds. Rozwoju w firmie Infobip.

 

Użytkownicy platformy Infobip mogą zintegrować to rozwiązanie z dowolnym systemem informatycznym, co ułatwia gotowe API, opracowane i w pełni zarządzane przez zespół programistów.  Z systemu można korzystać również z poziomu aplikacji internetowej.

newseria.pl

In : Tech

Related Articles