Rozmowy o Polsko-Amerykańskim Tygodniu Innowacji

Przygotowania do Polsko-Amerykańskiego Tygodnia Innowacji w Kalifornii były głównym tematem spotkania podsekretarz stanu Katarzyny Kacperczyk z przedstawicielami amerykańskiego think-tanku Pacific Council.

Rozmowa miała miejsce 28 października w Warszawie.

 – Podczas Polsko-Amerykańskiego Tygodnia Innowacji w Kalifornii chcemy promować Polskę jako kraj z atrakcyjną i innowacyjną ofertą biznesową z różnych branż, oferujący dogodne warunki do tworzenia nowoczesnych technologii –powiedziała wiceszefowa polskiej dyplomacji. Tydzień obejmować będzie cykl konferencji, debat oraz wykładów i wydarzeń towarzyszących, których celem będzie dalsze pogłębienie współpracy amerykańskich i polskich partnerów – przedstawicieli rządu, biznesu i nauki. Wiceminister Kacperczyk powiedziała, że głównym celem inicjatywy jest wzmocnienie wizerunku Polski, jako kraju innowacyjnego oraz przedstawienie polskich przedsiębiorców, jako wartościowych i wiarygodnych partnerów dla firm amerykańskich.

Pacific Council to niezależna organizacja typu non-profit z siedzibą w Los Angeles. Prowadzi działalność informacyjną oraz zachęca firmy z regionu do angażowania się w globalne przedsięwzięcia. Współpraca między członkami opiera się na wspólnym działaniu na scenie światowej i jest wzmacniana częstymi spotkaniami w formie konferencji, okrągłego stołu, paneli dyskusyjnych i organizowanych misji zagranicznych. Członkami Pacific Council są przedsiębiorcy zainteresowani ekspansją międzynarodową, a także przedstawiciele świata nauki, władzy publicznej nie tylko z zachodniego wybrzeża USA, ale z całego świata, zaangażowani w sprawy międzynarodowe.

msz.gov.pl