Trzeci sezon ,,House of cards” w kolekcji Seriale+ dzień po światowej premierze

Ale kino+, autorski kanał filmowy platformy nc+, zaprasza na „Wieczór z Agnieszką Holland”. Zostaną pokazane trzy filmy polskiej eksportowej reżyserki: „Kopia mistrza”, „Trzeci cud” oraz premierowo „Olivier, Olivier”. „Wieczór z Agnieszką Holland” w piątek, 27 lutego, od 18:05. A już dzień później, 28 lutego, abonenci nc+ jako pierwsi będą mieli możliwość obejrzeć cały, 3. sezon serialu „House of Cards”, z dwoma odcinkami nakręconymi przez Agnieszkę Holland. Serial będzie dostępny zaledwie dzień po amerykańskiej premierze w kolekcji SERIALE+ w serwisie nc+go TV. SERIALE+ będzie dostępny dla wszystkich klientów nc+ jako prezent z okazji obchodów 20-lecie obecności CANAL+ w Polsce.

Agnieszka Holland to najbardziej znana i ceniona polska reżyserka i scenarzystka, od lat z powodzeniem tworząca zagranicą. Po paśmie międzynarodowych sukcesów, jak nominowany do Oscara® za scenariusz adaptowany film „Europa, Europa” czy nominowana do Złotej Muszli „Kopia mistrza”, Holland zajęła się również współtworzeniem zagranicznych seriali. W 2011 wyreżyserowała trzy odcinki „Dochodzenia”, a w 2014 dołączyła do ekipy pracującej przy amerykańskim serialu „House of Cards”, w którym grają Kevin Spacey i Robin Wright. Trzeci, najnowszy sezon z wyreżyserowanym przez Agnieszkę Holland odcinkiem, po raz pierwszy w Polsce pokaże platforma nc+ w swojej kolekcji VOD SERIALE+, już dzień po amerykańskiej premierze, czyli 28 lutego. Tymczasem Ale kino+ zaprasza w piątek 27 lutego od 18:05 na wieczór z trzema wybranymi filmami reżyserki: „Olivier, Olivier”, „Kopia mistrza” i „Trzeci cud”.

„Olivier, Olivier”

Prezentowany w Konkursie Głównym na MFF w Wenecji „Olivier, Olivier” to film nawiązujący do historii, jaka wydarzyła się we Francji. Bohaterami są Serge i Elisabeth, którzy po zaginięciu ich 9-letniego syna nie umieją poradzić sobie z traumą. Kiedy po latach policja odnajduje młodego chłopaka, łudząco podobnego do zaginionego Oliviera, odżywają emocje ale również rodzi się wiele wątpliwości… Grający Oliviera Grégoire Colin był nominowany do Cezara w kategorii „Najbardziej obiecujący aktor”, a Brigitte Roüan, wcielająca się w Elisabeth, otrzymała nagrodę na MFF w Valladolid. Serge’a zagrał François Cluzet – popularny francuski aktor znany z takich filmów jak „Nie mów nikomu” czy „Nietykalni”.

„Kopia mistrza”

„Kopia mistrza” to opowieść o twórczej sile obsesji, dzięki której rodzi się muzyczne arcydzieło. Agnieszka Holland opowiada w filmie, jak mogły wyglądać kulisy powstania jednego z najpopularniejszych dzieł Ludwiga van Beethovena, czyli IX Symfonii. Osią opowieści jest postać Anny Holtz, która kopiuje rękopisy mistrza. Był to pomysł intrygujący, gdyż Holtz nigdy nie istniała ale byli kopiści, z którymi Beethoven miał burzliwe kontakty. Poza tym Beethoven zakochiwał się platonicznie w młodych kobietach, które uczył muzyki. Chcąc uprawdopodobnić postać Anny, trafiłam przy pomocy muzykologa Piotra Kamińskiego na francuską kompozytorkę Luise Farrenc. W chwili wykonania IX Symfonii miała 20 lat. Pisała pod wpływem Beethovena i Schuberta. Dziś kompletnie zapomniana, w swoich czasach była wysoko ceniona. Pomyślałam, że mogła istnieć taka współczesna Beethovenowi Anna Holtz – broniła pomysłu Holland. W roli głównej występuje ulubiony aktor Agnieszki Holland, Ed Harris, a partneruje mu Diane Kruger.

„Trzeci Cud”

Bohaterem „Trzeciego cudu” jest katolicki ksiądz Frank Shore (w tej roli Ed Harris, jeszcze przed występem w „Kopii mistrza”). Frank nazywany jest „zabójcą cudów”, ponieważ jego głównym zajęciem jest weryfikowanie z ramienia Kościoła doniesień o rzekomych objawieniach. Sceptycyzm Franka jest jednak tak wielki, że on sam coraz częściej wątpi w istnienie samego Boga. Od kłopotliwych rozterek ucieka w alkohol. Kiedy wyjeżdża do małego miasteczka zbadać sprawę płaczącego krwią posągu, podejrzewa, że po raz kolejny będzie musiał rozwiać złudne nadzieje wiernych co do istnienia zjawisk nadprzyrodzonych. Na miejscu okazuje się jednak, że posąg naprawdę roni krwawe łzy.

 

newsrm.tv

In : Film