Wypłacał pieniądze z kradzionych kart bankowych – zarejestrował go monitoring

Policjanci ze Słupska poszukują sprawcy czterech kradzieży kieszonkowych w jednej z miejscowych galerii handlowych. Moment wypłaty pieniędzy ze skradzionej w grudniu 2014 roku karty bankomatowej zarejestrowany został przez kamery monitoringu. Prokurator nadzorujący postępowanie zezwolił na publikację wizerunku sprawcy. Osoby mogące pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny proszone są o kontakt z policjantami. Funkcjonariusze zapewniają dyskrecję i anonimowość.

Policjanci z Komisariatu I Policji w Słupsku zajmują się sprawą kradzieży kieszonkowych w jednej z miejscowych galerii handlowych. Jak ustalili śledczy, w grudniu 2014 roku doszło tam do co najmniej czterech kradzieży portfeli, a  następnie wypłat pieniędzy z kart bankowych. Pokrzywdzeni słupczanie wycenili straty na kwotę o łącznej wartości 3 tysięcy złotych.

Policjanci z Komisariatu I w Słupsku zajmując się tą sprawą zabezpieczyli zapisy monitoringu sklepowego i  kamer bankomatów, z których wynika, że związek z tymi przestępstwami ma przedstawiany na nagraniu mężczyzna. Widać na nim jak sprawca usiłuje wypłacić pieniądze z kilku skradzionych wcześniej kart bankowych. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu tożsamości wskazanego sprawcy, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji I w Słupsku, osobiście lub pod numerem telefonu 997/112 lub 59 8480658 / 59 8480618 oraz bezpośrednio z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Policjanci zapewniają dyskrecję i anonimowość.

Related Articles