Zatrzymano sześć osób podejrzewanych o napad na pociąg

Policjanci z gdańskiej komendy miejskiej razem z funkcjonariuszami z komendy wojewódzkiej zatrzymali sześć osób w związku z wczorajszym napadem na pociąg. Osoby te to mieszkańcy Gdańska i okolic w wieku od 20 do 46 lat. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Policjanci z Komedy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku i gdańskiej komendy miejskiej zatrzymali sześć osób w związku z wczorajszym napadem na pociąg. To efekt wielogodzinnej i intensywnej pracy funkcjonariuszy, którzy jeszcze w nocy wylegitymowali 46 osób mogących mieć związek z tą sprawą.

Informację o bójce w pociągu relacji Elbląg – Gdynia dyżurny Policji otrzymał wczoraj ok. godz. 18:30. Natychmiast wysłał na miejsce patrole funkcjonariuszy z Gdańska i Sopotu. Policjanci zjawili się tam bardzo szybko i od razu rozpoczęli pracę, by wyjaśnić wszystkie okoliczności tego  zdarzenia. Przesłuchiwali świadków, przeprowadzili szczegółowe oględziny pojazdu oraz zabezpieczyli wiele śladów, które przekazano do dalszych badań. Przeszukano także okoliczny teren w poszukiwaniu sprawców oraz zabezpieczono monitoring. Udzielona została również pomoc medyczna pięciu rannym, których przewieziono do szpitali na badania.

Od wczoraj nad ustaleniem wszystkich okoliczności zdarzenia oraz ustaleniem sprawców pracuje ponad 100 policjantów. Są to zarówno policjanci z komendy miejskiej i podległych komisariatów, jak i komendy wojewódzkiej oraz Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

Ich intensywna praca doprowadziła do ustalenia, a następnie zatrzymania sześciu osób mogących mieć związek z wczorajszym zdarzeniem. Wszyscy zostali zatrzymani około południa w swoich mieszkaniach. Są to mężczyźni z Gdańska i okolic w wieku 22-46 lat. W tej chwili są przeprowadzane czynności z ich udziałem. Funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KWP w Gdańsku / mg)

Related Articles